wz

Škoda 100 L model ´73, bílá

Tento vůz byl vyroben 16.6.1975. O vůz se původní majitelé vzorně starali a tak byl kompletně naložen v mastné špíně, neboť "mastná špína nerezaví". Navíc vůz v období listopad-únor vůbec nejezdil a tak jej bratr v dubnu 2004 převzal dokonale nakonzervovaný s ujetými 53 tisíci kilometry za 6000 Kč. Vůz je však již bohužel přelakovávaný, dle mého názoru zbytečně.

My jsme mu namontovali pravé zrcátko a zadní bezp. pásy a následně se s ním vydali na dovolenou do Itálie. Vůz byl obsazen pěti osobami, na střeše vezl čtyři kola a přesto bez problémů dojel do cíle cesty a zpět. Během této cesty vůz ujel 1401 km a ke konci měl najeto 55 326 km. V současnosti má vůz SPZ uloženy v depozitu.

Tutéž akci jsme už dvakrát zopakovali a vždy nás tato již třicetiletá škodovka dovezla bez jediného problému k Jadranu a zpět. Doposud bylo vyměněno výfukové potrubí (původní bylo prasklé), dále bylo namontováno palivové čerpadlo z Š 120 a přední světlomety vyměněny za halogenové.
Popisovaná škodovka na (nepříliš kvalitní) fotce z Itálie, květen 2004.Současný stav - trochu jsme si pohráli se vzhledem motoru, je vidět jiné výfukové potrubí.

V současnosti je vůz zagarážován, jen ho občas nastartujeme, dohustíme kola a zase uklidíme.

zpět na Automobily + přívěsy
zpět na hlavní stránku