wz

Jawa 50 typ 207 - Babetta, oranžová

V sedmdesátých letech na trh přišel nový moped moderního vzhledu pod názvem Babetta. Navíc se na něm objevily některé moderní prvky, jako např. bezkontaktní zapalování a odstředivá spojka. Babetty tak jezdí skoro samy a dokud nedojde k nějaké poruše (které bohužel u slovenských strojů z této doby nejsou výjimkou), jde o velmi nenáročné a účelné vozidlo.
Oranžovou Babettu jsem pořídil za tisícikorunu jako nepojízdnou a tak nezbylo, než využít možnost "bicykľování", které dělá moped mopedem. Cestu přes půl města bych možná zvládl rychleji a s menší námahou pěšky... Následně ale stačilo vyčistit palivový kohout a motorek se poslušně rozeběhl. Pravda, teď zase palivo teče kohout nekohout, ještě se na to budu muset podívat. Babetta už zjevně dost pamatuje (jak vidno tak i účast v závodě) takže ji věnuji zatím jen základní péči a uvidím, co s ní bude dál.

Duben, květen 2011 - Ve volných chvílích podzima a zimy jsem se kolem Babetty ochomýtal s hadrem a trochou nářadí, tak trošku pookřála. Problém s palivem nebyl v kohoutu ale v tom, že nějaký dobrák dal plovák do karburátoru vzhůru nohama. Protože jde ale vcelku o modernu (rok výroby byl cca 1983), rozhodl jsem se ji po vzoru Leliho ze Slavností sněženek vyměnit za dva Pionýry (ještě bych skončil ve škarpě i s kulajdou).zpět na Motocykly
zpět na hlavní stránku